;

Jak vybrat náušnice pro holčičky

Hodně maminek toto řeší. A kdyby maminek, ale těch babiček!;) Tak jak na to? Jak na první šperk vaší malé princezny? 
Protože ve svém e-shopu nabízím i šperky pro slečny, tak se mi množí dotazy, abych poradila, které jsou vhodné. Vždy to řeším individuálně, obecná rada může stačit, ale osobní přístup je vždy lepší. Důležitý je věk slečny, její konstituce (je drobná nebo naopak na svůj věk větší?) a také alergie.
 
Pak záleží na tom, jestli se ucho bude propichovat nebo nastřelovat. Pro propíchnutí už můžete mít náušnice ty, které v uchu zůstanou, pro nastřelení potřebujete náušnice, které jdou do nastřelovací pistole a jsou z chirurgické oceli. Ale já se nebudu se věnovat propíchnutí ani nastřelení, protože to se musíte informovat u lékaře nebo v salonu, kde k nástřelu nebo píchnutí dojde. Oni budou vědět, s čím se jim dobře pracuje a co přesně potřebují. 
My se pustíme dál až tam, kde je ouško zhojené a náušnice můžete vyměnit. Protože tady se nám naskýtá velký počet možností;)
 

Materiál

Materiál pro malé dětské ouško bych určitě zvolila takový, který co nejméně způsobuje alergické reakce - tedy chirurgická ocel, zlato a nebo stříbro.
 

Typy zapínání

 

1) pecky na šroubek
2) pecky s motýlkem
3) visací na klapku
4) visací na brizuru
5) visací háček
6) kroužky

 

1) Pecky na šroubek

Takové náušnice mají výhodu v tom, že se zašroubují a dítě nemá možnost náušnici vyndat. Nevýhodu bych ale viděla.  Pokud se dítěti někde náušnice zasekne, z ucha ji jen tak nedostanete (ale to je vlastně nevýhoda skoro všech náušnicových zapínání kromě pecek na motýlka).
Náušnice zlatá chirurgická ocel čtyřlístek  TR637
 

2) Pecky s motýlkem

Výhoda je rychlé nasazení a sundání a při případném zaseknutí náušnice rychlé rozepnutí (většinou) bez poškození ouška. Nevýhoda může být v tom, že si na ně holčička bude sahat, může je z ucha při větší šikovnosti vyndat.
 
Náušnice chirurgická ocel královská modrá HY031

3) Visací na klapku

Typ zapínání, který se nejvíce používá i u dámských náušnic. Náušnice se rozevře, vsune do ucha a klapka se jednoduše dovře.
 
Stříbrné náušnice Swarovski elements srdce vitrail light HE21506
 

4) Visací na brizuru

Nejrozšířenější typ zapínání miminkovských náušnic. Nevýhodu spatřuji v složitějším nasazení a také pokud se náušnice zasekne, jen tak se nerozepne.
 
Dětské naušnice Cutie C2256-Ag Rosaline
 

5) Visací háček

Jednoduchý typ náušnice bez zajištění. Určitě není vhodný pro miminka, náušnice může z ucha vypadnout
 
Stříbrné náušnice kočičky ST36742

6) Kroužky

Tady je důležitý průměr náušnice. Čím menší, tím pro mladší lepší. Velké kruhy pro slečny nedoporučuji vůbec, při hře by mohlo dojít k nebezpečnému zatrhnutí ouška.
 
Naušnice kruhy černé malé
 
 

Pro jaký věk jaké zapínání?

Protože mám doma dvě krásné malé princezny a e-shop se šperky, tak máme opravdu odzkoušeno. Samozřejmě 2 holky nejsou extra statistický vzorek, ale zase mohu poradit z vlastní zkušenosti;).
Nám se nejvíce osvědčily pecky na motýlka, náušnice se zapínáním na klapku a malé kroužky.
Pro miminka - to počítám tak do věku 18 měsíců doporučuji pecky nebo drobnější náušnice na klapku.
Pro slečny od 18 měsíců do 4 let už je toho více, ale zatím bych stále sahala pro náušnicích drobnějších. Samozřejmě záleží i na tom, jak je slečna velká.
Náušnice kruhy chirurgická ocel zlaté malé TP632  Dívčí náušnice butterfly stříbro denim blue 
 
Pro slečny od 4 let, lze volit i náušnice pro dospělé, zase záleží na velikosti - výšce i šířce.
Dívčí náušnice flower stříbro fuchsia FL6424 Stříbrné náušnice srdce crystal AB S28434
 
 
To by obecně stačilo, ať se v tom neztratíte;). Pokud vás cokoli zajímá, neváhejte mi napsat, ráda individuálně poradím - můj mail je info@sperkysw.eu.